تبلیغات محیطی و شهری

s

تبلیغات محیطی و شهری بر بازاریابی محصولات و خدمات در مراحل مختلف تولید و عرضه به بازار تمرکز دارد. در واقع اگر به دنبال تاثیرگذاری زیاد بر مشتریان هدف در یک ناحیه خاص هستید، تبلیغات محیطی می‌تواند شرکت شما را به مشتریان معرفی کرده و نتایج مورد نظر را برایتان به همراه داشته باشند. امروزه نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد با وجودی که استفاده برخی از روش‌های تبلیغ سنتی در حال کاهش هستند، تبلیغات محیطی بطور روز افزون برای معرفی محصولات و خدمات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شرکت تبلیغاتی ارغوان به خاطر خدمات منحصر به فرد و سال‌ها تجربه در عرصه تبلیغات در بین مشتریان شناخته شده می‌باشد. این شرکت می‌تواند یک تصویر قوی و تاثیرگذار برای تمام نیازهای تبلیغاتی مشتریان خود ایجاد کند. به این ترتیب با ترکیب کردن سال‌ها تجربه و تلاش صورت گرفته برای ارائه کامل‌ترین خدمات ممکن، این شرکت می‌تواند اقدامات بسیار موثر برای معرفی شما و فعالیت تجاری که به آن اشتغال دارید، انجام دهد.

چرا تبلیغات محیطی موثر هستند؟


تبلیغات محیطی و شهری به خاطر قرارگیری در معرض دید تمام افراد فعال در جامعه، از اثربخشی بیشتر در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغ برخوردارند. این نوع تبلیغات به سادگی در سطح شهر دیده می‌شوند و در نتیجه نیازی به انجام فعالیت خاص برای دسترسی و مشاهده آنها نیست. به این ترتیب افراد برای مشاهده این تبلیغات نیازی به کلیک کردن یا ورق زدن مجلات ندارند. در واقع، امروزه بخش زیادی از تبلیغات محیطی مشتریان بالقوه را از طریق رنگ و خلاقیت طرح‌ها به خود جلب می‌کنند. با قرارگیری تبلیغات محیطی در معرض دید افراد در محل‌هایی مثل وسایل حمل و نقل عمومی یا در مکان‌های انتظار، علاوه بر تبلیغ محصولات و خدمات، این تبلیغات پیام‌های مشخصی را نیز به مخاطب منتقل می‌نمایند. برخی از دلایل اصلی استفاده از تبلیغات محیطی به شرح زیر هستند:

 1. تحت تاثیر قرار دادن موثر مخاطبان
 2. قرارگیری در نقاط تجمع یا مکان‌های انتظار
 3. علاقه‌مندی مشتریان به تبلیغات محیطی
 4. دسترسی آسان مخاطبان به تبلیغات محیطی
 5. امکان پذیر نبودن بی‌توجهی به این تبلیغات

مزایای استفاده از تبلیغات محیطی و شهری

 1. پوشش حجم وسیعی از مخاطبان
 2. حمایت و تقویت برند تجاری
 3. اطمینان بخشی درباره مناسب بودن انتخاب برند تجاری
 4. حمایت از خرده‌فروشان از طریق تبلیغات
 5. دسترسی به بازارهای هدف خاص
 6. در دید عموم قرار داشتن
 7. ایجاد وفاداری در مشتریان نسبت به برند تجاری
 8. حفظ قلمرو نفوذ برند در جامعه
 9. قرارگیری در مکان‌های استراتژیک
 10. پوشش، تکرار و تاثیرگذاری مناسب در جامعه

نکاتی که در تبلیغات محیطی باید به آنها توجه کرد


یکی از ملاحظات کلیدی برای هر نوع از تبلیغات محیطی و شهری طول مدتی است که لازم است تبلیغ مورد نظر در معرض دید افراد قرار گیرد. برای مثال یک تابلوی تبلیغاتی کنار جاده‌ای برای انتقال پیام خود فقط چند ثانیه زمان در اختیار دارد، در حالی‌که تبلیغات قرار گرفته در سایر محل‌ها مثل ایستگاه‌های مترو، اتوبوس و تاکسی از مدت زمان بیشتری به این منظور برخوردارند. علاوه بر این فاصله فرد تا محل تبلیغات یک فاکتور تعیین کننده دیگر در این رابطه می‌باشد. به همین خاطر تبلیغات کنار جاده‌ای می‌بایست ساده باشند و با ارائه یک تصویر واضح و با کمترین میزان کلمات پیام خود را به مخاطب منتقل کنند.

از طرف دیگر تبلیغاتی که بیشتر در معرض دید افراد قرار دارند، در عمل می‌توانند اطلاعات بیشتری را به مخاطبان منتقل کنند. این اطلاعات می‌تواند شامل جزئیات مربوط به فواید کلی محصول، اطلاعات تماس و سایر جزئیات مفید مربوط به آن باشد. به هر حال، انتخاب یک پیام ساده و روشن همیشه می‌تواند در این رابطه تاثیرگذار باشد. رنگ‌های انتخاب شده به این منظور باید قوی بوده و اطلاعات به سادگی از فاصله دور خوانایی داشته باشند. به این ترتیب استفاده از خلاقیت در انتقال پیام، تصاویر جالب و سایر روش‌های مانند آن می‌تواند تاثیر پیام شما را در ذهن مخاطب به یاد ماندنی کند.

انتخاب فضا برای تبلیغات


اکثر تبلیغات محیطی از طریق شرکت‌های متخصص در حوزه تبلیغات برنامه ریزی و اجرا می‌شوند، هر چند همواره امکان دارد این تبلیغات توسط مالک یا اجاره کننده فضای تبلیغاتی طراحی شده باشند. نکته کلیدی در انتخاب محل مناسب برای تبلیغات میزان دسترسی به بازدید کننده یا مخاطب است. به این ترتیب لازم است هنگام انتخاب محل‌های مناسب برای تبلیغ، حجم بازدید کنندگان احتمالی تبلیغ مورد بررسی دقیق قرار گیرد. در واقع یک شرکت ارائه دهنده فضای تبلیغ می‌بایست درباره تعداد بازدید کنندگان تبلیغ و نوع افرادی که تبلیغ را مشاهده می‌کنند، به شما اطلاعات لازم را ارائه کند.

چه روش‌هایی برای تبلیغات محیطی و شهری مناسب هستند؟

تبلیغ محصولات یا خدمات از طریق تبلیغات محیطی فقط از طریق تابلوهای تبلیغاتی بزرگ شبیه آنچه در کنار جاده‌ها مشاهده می‌شود، انجام نمی‌گیرد. در حقیقت، امروزه محل‌هایی برای چسباندن پوستر با سایزها و اندازه‌های مختلف طراحی شده که افراد می‌توانند با هر نوع بودجه‌ای از آنها برای معرفی محصولات و خدمات خود استفاده کنند. در عمل انتخاب محل مناسب و نحوه انجام تبلیغات بستگی به میزان شناخت شما از بازار هدف دارد. برای مثال در صورتی که بازار هدف شما بطور گسترده بر اساس موقعیت جغرافیایی تعریف می‌شود، انتخاب مناسب نقاط قرار دادن پوستر و علائم تبلیغاتی موثر می‌تواند بهترین نتایج را از نظر تبلیغاتی برای شما به همراه داشته باشد.

تبلیغات محیطی در بزرگراه‌ها و مراکز خرید می‌تواند مشتریان بالقوه را در هنگام انجام فعالیت‌های روزانه یا در طول خرید تحت تاثیر قرار دهد. به این ترتیب استفاده از پوستر مناسب می‌تواند مشتریان را ترغیب به خرید محصولات شما کند و این شرایط بطور خاص زمانی مشاهده می‌شود که طرح‌های انگیزشی در برنامه تبلیغاتی شما برای مشتریان لحاظ شده باشد.

در شرکت تبلیغاتی ارغوان، متخصصان ما می‌توانند الزامات بازاریابی و اهداف مربوط به تبلیغات محلی و تجاری شما را برآورده کنند و به این ترتیب به معرفی محصولات و خدمات شما در بازار، کمک موثر نمایند. خدمات ارائه شده در شرکت تبلیغاتی ارغوان استثنایی و متمایز بوده و نیازهای مربوط به تبلیغات محیطی و شهری شما را پوشش می‌دهد. در صورت تمایل همین امروز با ما تماس گرفته و متخصصان ما را از اهداف و برنامه‌های تبلیغاتی به همراه محدودیت‌های بودجه‌ای در نظر گرفته شده برای آن مطلع نمایید.

s1

از فضاهای در اختیار خود برای تبلیغات استفاده کنید

همواره به خاطر داشته باشید فضاهای در اختیار خود را برای تبلیغات دست کم نگیرید. به این منظور لازم است از نمادهای مناسب برای معرفی محصولات و خدمات شرکت استفاده شود. علاوه بر این شما می‌توانید از این علائم بر روی خودروها یا وسایل نقلیه شرکت نیز استفاده کنید. بطور کلی تبلیغ بر روی خودروهای شرکت بطور گسترده در سطح شهر دیده می‌شود و به این ترتیب انتقال پیام شما به مشتریان بالقوه امکان پذیر می‌گردد. علاوه بر این اینگونه تبلیغات می‌تواند حاوی اطلاعات مربوط به نحوه تماس با شما در صورت تمایل باشد.

انواع مختلف ابزارهای تبلیغ محیطی


امروزه انواع مختلفی از ابزارها برای معرفی محصولات به مشتریان در محیط‌های باز وجود دارد که دو مورد از مهمترین آنها عبارت از پوستر و تابلوی تبلیغاتی می‌باشد.

شرکت تبلیغاتی ارغوان امکان استفاده از روش‌های تبلیغاتی مختلف را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. هر یک از این روش‌های تبلیغ دارای تاثیرات منحصر به فرد مخصوص به خود بوده و به این ترتیب می‌تواند اطمینان لازم را درباره تامین نیازهای مشتری در نتیجه فعالیت تبلیغاتی فراهم کند.

پوسترها: پوسترها یک ابزار تبلیغ محیطی است که می‌تواند حجم وسیعی از مخاطبان را پوشش دهد. به هر حال هم اکنون این ابزار کمتر در شهرهای بزرگ استفاده می‌شود، زیرا در عمل می‌تواند چهره‌ای ناخوشایند برای شهر ایجاد کند.

تابلوهای تبلیغاتی: تابلوهای تبلیغاتی یکی از قدیمی‌ترین روش‌های تبلیغ است که با گذشت زمان هنوز از آن بطور گسترده استفاده می‌شود. این تابلوها در بزرگراه‌ها، ایستگاه‌های مترو و نقاط تردد اصلی شهرها نصب می‌شوند و به این ترتیب تبلیغات بزرگ از طریق آنها به مخاطب نمایش داده می‌شود. در حقیقت تابلوهای تبلیغاتی بخش زیادی از مردم را که در حال عبور و مرور در شهر هستند، تحت تاثیر قرار می‌دهد و این افراد می‌توانند شامل رانندگان و سرنشینان خودرو باشند که به محل کار خود می‌روند یا برای خرید آخر هفته از منزل خود خارج شده‌اند. تابلوهای تبلیغاتی معمولاً با طرح‌های عظیم و خلاقانه محصولات و خدمات شرکت‌ها را معرفی می‌کنند و به همین خاطر تاثیر زیادی بر ذهن مخاطبان دارند.

هزینه‌های مربوط به تبلیغات محیطی و شهری


مشابه سایر انواع روش‌های اطلاع رسانی انبوه موجود در بازار، دسترسی به صدها هزار مشتری بالقوه به هیچ وجه ارزان نیست. به این ترتیب به منظور درک بهتر هزینه‌های استفاده از این روش تبلیغ، لازم است آگاهی لازم از نحوه محاسبه هزینه این تبلیغات وجود داشته باشد. برخی از عوامل اصلی تاثیرگذار بر هزینه تبلیغات در این حالت شامل میزان ترافیک، قابلیت رویت، محل تبلیغ، اندازه تبلیغ و سایر موارد مانند آن است. ارقام محاسبه شده برای هر یک از این موارد می‌توانند از 1% تا 100% باشند. به این ترتیب رقم 50% به معنی این است که حداقل 50% جمعیت ساکن در یک منطقه خاص، حداقل یک بار در روز تبلیغ شما را مشاهده خواهند کرد.