طراحی آرم و لوگو

9

لوگو، چهره‌ای از کسب‌وکار شماست. این نشانه‌ای ست که نه‌تنها بیانگر محصولات یا خدمات شما می‌باشد، بلکه پیام، دیدگاه و فرهنگتان را نیز منتقل می‌کند. لوگو و آرم شرکت باعث افزایش مشتریان بالقوه و اولین برداشت مهم و حساس شرکاء از کسب‌وکارتان می‌شود و وفاداری میان مشتریان و کار شما و نیز یک هویت برندی را فراهم می‌کند و چهره‌ای حرفه‌ای از یک موسسه و نهاد ارائه می‌دهد. لوگو می‌تواند فوراً یک احساس دلگرمی برای شرکت به وجود آورد که نشانه‌ای از دقت و اعتماد است. لوگوی شما، با تفکر و خلاقیت در طراحی، می‌تواند به‌سرعت نگرش‌های مثبت بسیاری را در مورد کارتان نیز بیان کند.

 

در شرکت تبلیغاتی ارغوان ما با شرکت‌های بسیاری کار می‌کنیم که به دنبال یک آرم و لوگویی تازه و نوین هستند که دقیقاً خدمات و فرهنگ شرکت برند آن‌ها را منعکس کند. شرکت تبلیغاتی ارغوان از یک تیم طراحی گرافیک مجرب برخوردار است که لوگوهای متنوعی را متناسب با خط‌مشی‌های برند سازی شما طراحی می‌کنند.

برای اطلاعات بیشتر درباره کار طراحی و هزینه طراحی آرم و لوگو با ما تماس بگیرید.

طراحی آرم و لوگو در شرکت تبلیغاتی ارغوان


یک لوگوی خوب، ساده ولی درعین‌حال فکر شده است. فرآیند طراحی لوگو شامل تحقیق برای درکی از شرکت، مخاطبان آن و رقابت آن است.

 از آنحایی‌که لوگو و آرم، صورتی از کسب‌وکارتان است، نباید چیزی باشد که از کنار هم قرارگیری و با حدس و فرض سرسری ایجاد می‌شود.

این فرآیند خلاقانه نیاز به زمان دارد تا نتایج بسیار خوبی را به دست آورد و بهترین لوگوها، درنتیجه‌ی الهام و تفکر خلاقانه‌ای است که در طول زمانی که صرف تحقیق و رسیدن به درک عمیقی از شرکت و مقاصد آن می‌شود، به‌دست می‌آیند:

ارزیابی

در طی این فرآیند، ما مأموریت، دیدگاه و ارزش‌های شرکت و اینکه چگونه می‌خواهد خود را در بازار نشان دهد، کشف می‌کنیم. سپس بازار را مورد تجزیه‌وتحلیل قرار می‌دهیم و به سابقه‌ی آن صنعت و نیز روندهای امروز آن نگاهی می‌اندازیم.

 منحصربه‌فرد نشان دادن شرکتتان از طریق طراحی یک لوگو می‌تواند از ویژگی‌های کیفی بی‌شماری ناشی ‌شود؛ از قبیل رنگ، شکل، و ترکیب طراحی. به خاطر داشته باشید که لوگوها باید یک روزنه و دیدگاهی در ارزش‌ها و نیز شرحی از یک کسب‌وکار باشند.

طراحی اولیه و مفهومی سازی

در مرحله‌ی طرح خلاصه، طراح گرافیک با استفاده از تحقیق صورت گرفته به‌عنوان راهنما، لوگو را به‌طور تقریبی و خلاصه طراحی می‌کند.

تیم طراحی شرکت تبلیغاتی ارغوان یک تحقیق جامعی در مورد میزان رقابت انجام می‌دهد تا یک طرحی از لوگو را مشخص کند که شرکتتان را در رقابتی مؤثر قرار می‌دهد.

طراحی خلاصه و اولیه یک لوگو با یک خودکار و کاغذ، کاری سریع و مؤثر است و به طراحی کمک بیشتری می‌کند، پس درواقع می‌توانید به‌دقت همه جوانب را بررسی کنید. ممکن است در این مرحله ده‌ها ایده برای لوگو طراحی کنیم، اگرچه شاید تنها ۴ یا ۵ مورد از بهترین مفاهیم را به سفارش‌دهنده ارائه دهیم.

پیش‌نویس طراحی

هرگاه به درک منسجم و ثابتی از کار، منحصربه‌فرد بودن آن، و جایگاه موردنظر آن دست یافتیم، سپس فرآیند طراحی لوگو را آغاز می‌کنیم. ما چندین مفهوم را با استفاده از رنگ‌ها و سبک‌هایی که هویت برند شرکت را به‌طور مؤثر انتقال خواهد داد، ایجاد خواهیم کرد. ما مفاهیم را ارائه می‌دهیم، آن‌ها را تحلیل می‌کنیم و بازنگری‌هایی روی آن انجام می‌دهیم تا لوگوی نهایی تأیید شود.

طراحان از برنامه‌ی تصویرسازی یا نرم‌افزارهای دیگری برای ساخت طراحی‌های ابتدایی از طرح‌های خلاصه‌ی انتخابی استفاده می‌کنند، سپس آن‌ها را برای بررسی اولیه به مشتری نشان می‌دهیم. هدف این کار، گرفتن بازخورد مشتری در مورد ایده‌هایمان می‌باشد و نیز مشخص کردن یک مورد که شما تمایل دارید طراحی آن را ادامه دهیم و تصحیح و پالایش کنیم.

تصحیح و پالایش طراحی

طراحان ما مفهومی را که شما در یک طرح کامل لوگو دوست دارید، کاملاً گسترش و ادامه می‌دهند. در ادامه کار تکمیل طراحی، بررسی‌هایی که شما انجام می‌دهید و نظر می‌دهید در هر مورد از سایز فونت گرفته تا رنگ، مورد مناسب را تأیید می‌کنید. رنگ‌ها و جزئیات اضافه یا حذف می‌شوند و تغییراتی داده می‌شود تا ببینیم که آن لوگو چگونه در نرم‌افزارها و برنامه‌های مختلف، مثل پرینت، وب‌سایت یا در علائم تبلیغاتی اجرا خواهند شد. سپس می‌توانید لوگوی اصلاح‌شده انتخابی را ببینید؛ بعد از تأیید لوگو، آن را به‌عنوان لوگوی شرکت ثبت می‌کنیم. به شما این اطمینان را می‌دهیم که طراحان ما مطالعه‌ای بروی رنگ‌ها انجام می‌دهند. یک، دو و سه نسخه از لوگویتان را با رنگ‌های مختلف ببینید و چک کنید.

باید به این نکته اشاره کنیم که لوگو باید دارای نشان تجاری شود (trademark) تا آن را از استفاده توسط شرکت‌های دیگر محفوظ نگه دارد.

انواع لوگو


اساساً سه نوع لوگو وجود دارد:

  • لوگوهای مبتنی بر فونت که اصولاً شامل یک روش تایپی می‌شوند. به‌طور مثال لوگوهای IBM، مایکروسافت و سونی که از روش تایپ کلمه با یک پیچشی که آن‌ها را متمایز می‌کند، استفاده کرده‌اند.
  • لوگوهایی وجود دارند که به‌صورت معنایی کارهایی را که یک شرکت انجام به تصویر می‌کشند، مثل وقتی‌که یک شرکت رنگ‌آمیزی ساختمانی از تصویری از یک برس رنگ‌آمیزی در لوگوی خود استفاده می‌کند.
  • و در آخر، طرح‌های انتزاعی برای لوگوها وجود دارند مثل علامت نایک که به یک برند ارتباط دارد.

10

لوگو در چه مواردی به‌کار می‌رود؟


لوگوی شرکت شما می‌تواند روی انواع سطوح دیده شود: امضا، تبلیغات، محل کار، وسایل نقلیه‌ی مخصوص حمل و تحویل شرکت و بسته‌بندی برای نام‌گذاری تعدادی از آن‌ها. به خاطر داشته باشید که برخی از این کاربردها، محدودیت‌های تولیدی در خود دارند.

پس هرگاه لوگو با نشان تجاری ایمن شد، از آن در هرکجا که می‌توانید استفاده کنید مثل کارت ویزیت‌ها، سربرگ و نامه اداری، بروشورها، البسه‌ی مربوط به کار، هدایای تبلیغاتی‌تان، وب‌سایتتان و جاهای دیگری که در آن‌ها نام شرکت را حفظ می‌کنیم. این به شما کمک می‌کند تا تصویری از شرکت و کارتان بسازید، قابلیت رؤیت بودن شرکتتان را بالا ببرید که این موضوع منجر به رونق کسب‌وکارتان می‌شود.

هزینه


لوگو اساس و بنیاد یک کسب‌وکار و تبلیغات آن است. این نشانه‌ای است که بروی هر چیزی از شرکتتان پدیدار می‌شود. لوگوی شما، زیربنای همهء کالاهای تبلیغاتی‌تان است.

بنابراین این حیطه‌ای که در آن صرف هزینه بیشتر می‌تواند درواقع بعدها جبران شود و تأثیرگذار باشد. پس یک تجارت هوشمندانه، بر روی طراحی یک لوگوی متناسب و منسجم سرمایه‌گذاری می‌کنند.

هزینه و پیچیدگی طراحی لوگو، تنوع بسیار گسترده‌ای دارد. درحالی‌که می‌شود طراحی یک لوگو را در چند ساعت با حداقل هزینه انجام داد، اما بهترین و مؤثرترین لوگوها به زمان کافی نیاز دارند.

کسب‌وکارهای روبه رشد و تازه‌کار می‌توانند به‌ندرت قادر به پرداخت هزینه بسیار بالا باشند و سال‌ها تلاش برای این پیشرفت‌ها نیاز است.

پس یک لوگو که به‌خوبی هدف شرکتتان و یا کار شرکت را به تصویر بکشد شاید یک گزینه‌ی بهتری باشد. پس مشتریان باید بتوانند تنها با نگاه کردن به لوگویتان بگویند که حیطه‌ی کاری شما چیست.