طراحی و ساخت مهر

14

ساخت مهر، صنعتی است که در آن چند نوع جوهر که از رنگ یا رنگ‌دانه ساخته‌شده است برای چاپ تصویر یا الگویی روی کاغذ استفاده می‌شود که بروی یک ورق لاستیکی حک یا قالب‌گیری و یا به‌صورت لیزری، حکاکی یا جوش داده‌شده است. مهر شرکت ابزاری است که برای مهر زدن یا نشان‌دار کردن اسناد مهم شرکتتان و برای اعتبار دادن به آن اسناد مورداستفاده قرار می‌گیرد. مهر شرکت شامل نام شرکت، سال تأسیس و آرم و لوگوی آن می‌باشد. مهر شرکت به‌منزله‌ی امضای رسمی و اداری شرکت شما می‌باشد.

15

مهر شرکت از زمان رومن تاکنون در فرم‌های گوناگونی مورداستفاده بوده است. پیش از آن مهروموم با موم ذوب‌شده‌ای انجام می‌شد که نشان می‌داد که هیچ‌کس به آن سند دسترسی نداشته است و شخصی آن را علامت‌گذاری و معتبر ساخته که نامش روی آن مهروموم حک‌شده باشد.

آیا به دنبال یک مهر برای شرکتتان هستید؟ بسیاری از شرکت‌ها برای خود مهر شرکتی ساخته‌اند و از آن برای اسنادشان استفاده می‌کنند. ما در شرکت تبلیغاتی ارغوان مجموعه‌ی بزرگی از مهرها را برای همه‌ی شرکت‌ها و مؤسسات جدید که نیمی از مشتریان ما را تشکیل می‌دهند ارائه می‌کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی نحوه سفارش و تهیه‌ی مهر شرکت و یا سفارش مهرهای دیگری علاوه بر مهرهای موجودتان می‌توانید از طریق شماره تلفن 2-2232260-021 با ما تماس حاصل فرمایید.

انواع مهر


به‌طورکلی سه نوع مهر داریم: مهر لیزری ؛ مهر ژلاتینی و مهر برجسته

مهرهای لیزری همان مهرهای فوری یا مهرهای ضد جعل هستند که در عرض چند ثانیه آماده خواهند شد.

مهرهای ژلاتینی یا لاستیکی داری طیف گسترده‌ای از انواع و کاربردها هستند: این مهرها در انواع مهرهای اداری،  مهرهای شرکت و مدارس؛ مهر پزشک؛ و مهر شخصی برای دسته‌چک؛ و مهر بانکی موجود می‌باشند.

16

انواع مهرهای لاستیکی از قبیل جوهردار‌شده و مهرهای خود جوهردار نیز موجود می‌باشند.

  • مهرهای خود جوهردار که دارای یک قالبی هستند که خود حاوی جوهر است و در پشت پد پلاستیکی قرارداد و وقتی‌که این قالب با زاویه‌ی 180 درجه به پایین فشار داده می‌شود مهر روی کاغذ چاپ خواهد شد.

 17

  • مهرهای از قبل جوهردار شده که در آن‌ها خود قالب عملاً با جوهر آغشته شده است. وقتی می‌خواهید مهری باکیفیت و حرفه‌ای داشته ‌باشید، این مهرهای سفارشی از قبل جوهردار‌شده بهترین راه برای شماست. این نوع مهر یکی از باکیفیت‌ترین و پرکاربردترین مهرهای سفارشی ماست که برای همیشه به کار شما یک نمای برجسته و تمیز می‌بخشد. می‌توانید نوشته و لوگو و یا امضا و دیگر طرح‌هایتان را روی انواع مستطیلی یا دایره‌ای این مهرها قرار دهید.

18

مهرهای برجسته بی‌رنگ‌اند و نیازی به جوهر ندارند و فقط روی کاغذ یک برجستگی ایجاد می‌کنند و به عبارتی مهر شرکت را حک می‌کنند. از این مهرها در دفاتر ثبت‌اسناد، محضر و نمایندگی‌ها و شرکت‌های بزرگ استفاده می‌شود.

19

موارد کاربرد مهر


در کسب‌وکار و تجارت از مهرها در سه مقوله استفاده می‌شود: مهرهایی برای استفاده در ادارات، مهرهایی برای استفاده در تزئین اشیا و وسایل و یا مهرهایی که برای اسباب‌بازی‌های کودکان استفاده می‌شوند. در مهرهایی که برای کسب‌وکار استفاده می‌شوند معمولاً آدرس و آرم شرکت و موسسه اعمال می‌گردد. و معمولاً دارای قسمت‌های قابل تعویضی هستند که کاربر می‌تواند تاریخ یا نوشته‌ی مهر را تغییر دهد. از آن‌ها برای تاریخ زدن نامه و مرسوله‌ی رسیده و نیز برای معتبر ساختن اسناد استفاده می‌گردد. در برخی کشورها، برای اسنادی مثل قراردادها استفاده از مهر معمول‌تر از امضا کردن کاربرد دارد.

 انواع مختلف مهر، کاربردهای مختلفی نیز دارند مثل:

  • مهرهای لاستیکی تزئینی (مهرهای هنری): مهرهای تزئینی را می‌توان برای تزئین اشیاء کاربردی و مفید مثل کاغذهای تحریر و کارت‌های تبریک و موارد مشابه به کاربرد، البته می‌توان آن را با تکنیک‌های دیگری برای ساخت هنرهای سنتی ترکیب کرد و استفاده کرد.

20

  • مهروموم‌های مهندسی، معماری و زمین‌شناسی در انواع مختلفی از محصولات (مهرهای از قبل جوهردار شده، مهرهای خود جوهردار و برجسته) موجود می‌باشند. مجموعه‌ی استانداردی از این مهرها در کارهای مهرسازی ما موجود می‌باشند.
  • مهرهای آدرس دار با طراحی سفارشی، مهرهایی مخصوص هستند که شما برای استفاده‌ی روزانه‌تان بکار می‌برید. این طرح‌های سفارشی در محصولات مختلف و متنوعی موجود می‌باشند.
  • مهرهای صنعتی، مهرهای تاریخ‌زنی و مهرهای شماره زنی دستگاه‌های ماشینی پیشرفته و پرکاربردی هستند که می‌توانند تاریخ، زمان یا شماره را روی اسناد چاپ کنند.

21

 اهمیت استفاده از مهر


استفاده از مهرها حائز اهمیت بسیاری است زیرا گواهی‌ها و مجوزهایی که از جانب هیئت‌مدیره صادر می‌شوند مدارکی هستند که مالکیت و اختیار را در نهاد و موسسه‌ی تجاری مشخص می‌کند. نماینده یا مدیر شرکت می‌تواند گواهی‌ها و اسنادتان را به‌صورت انبوه مهر بزند، زیرا این کار می‌تواند از جعل احتمالی مهر و امضا روی مدارک و اسناد شرکت جلوگیری کند.

اگر وقت کافی ندارید و به دنبال ساخت سریع مهرتان هستید با سفارش‌ دادن مهر خود در شرکت تبلیغاتی ارغوان در وقت خود صرفه‌جویی کنید. فرایند طراحی شرکت ما، ساخت پیام تبلیغاتی موردنظرتان روی مهر را آسان خواهد ساخت. ما مهرهای سفارشی شمارا بنابر هر نیاز شما ازجمله رسید پرداخت‌ها و صورت‌حساب‌ها، امضای قراردادها و یا تهیه‌ی لیست موجودی و فاکتورها، طراحی خواهیم کرد. می‌دانیم که مدیریت زمان و صرف بودجه‌ی مناسب برای کارها ازجمله نکات کلیدی در اداره‌ی یک کسب‌وکار است، پس بهتر است بدانیم که استفاده از مهرها در امور کاری و تجاری می‌تواند تأثیر بسزایی در صرفه‌جویی زمان داشته باشد.

روش‌های ساخت مهر


  • مهرهای ژلاتینی روزبه‌روز از محبوبیت بیشتری برخوردار می‌گردند. این مهرها را اغلب در مجموعه‌ای از تصاویر هماهنگ و منطبق با استفاده از یک ماده‌ی پلیمری شفاف روی یک ورق حامل استاتی برای ذخیره‌ و بسته‌بندی می‌سازند. این مهرها از ورقه‌ی حامل برداشته می‌شوند و بر روی دسته‌های اکریلکی شفاف قرار می‌گیرند. به این صورت کاربر می‌تواند تصویر را از بالای دسته‌ی مهر ببیند و با دقت مهر را درجایی که می‌خواهد روی کاغذ بزند.

22

  • مهرهای سیلیکونی تقریباً مشابه مهرهای ژلاتینی هستند. تولید و ساخت این مهرهای شفاف، ذخیره کردن انبوه بزرگی از تصاویر را آسان‌تر می‌سازد، زیرا همه‌ی آن‌ها تنها با یک ست اما با دسته‌هایی در اندازه‌های مختلف بکار می‌روند. آن‌ها اغلب محصولاتی بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند زیرا در ست‌هایی با چندین تصاویر موجود تولید می‌شوند که باهم برای ایجاد یک تصویر منسجم عمل می‌کنند؛ و می‌توان تصویر مهرهای حکاکی را در چندین حالت تغییر داد. رنگ، رنگینه و جوهرهای رنگی تصاویر را مختلف و متنوع می‌سازند و ازاین‌رو کاربرد مهر را روی کاغذ تا هر روی پارچه، فلز، شیشه و غیره گسترده می‌سازند.
  • همچنین می‌توان از لیزر برای ساخت مهرها و حکاکی نوشته‌ها در كوچك‌ترين فونت‌ها، لوگوها با جزئیاتی دقیق یا حتی چاپ دقیق تصاویری ظریف استفاده کرد. با استفاده از سیستم لیزری امروزی، می‌توان مهرهایی را با روشی مؤثر و مقرون‌به‌صرفه و ساده با بالاترین دقت برای حک و چاپی دقیق و باکیفیت، بدون استفاده از مواد شیمیایی تولید کرد. پس به این دلیل ساخت و برجسته‌سازی مهرها با استفاده از دستگاه‌های لیزری به روشی استاندارد در تولید و ساخت مهر تبدیل‌شده است.