طراحی و چاپ فاکتور فروش و فرمهای اداری

j

فاکتور در صنايع و مشاغل گوناگون به عنوان راهي براي درخواست پرداخت وجه از يکي از طرف‌هاي درگير در يک معامله استفاده مي‌شود. اگرچه نوع فاکتور کاغذي مورد استفاده معمولاً به زمينه کاري شرکت يا شغل صادرکننده فاکتور بستگي دارد، اما بعضي از انواع فاکتور وجود دارد که به طور خاص براي بعضي از شرکت‌ها يا شغل‌هاي معين مناسبت بيشتري دارند.

فاکتور يا صورتحسابي که شما براي کالا يا خدماتي که ارائه کرده‌ايد صادر مي‌کنيد، تمامي جزئيات مربوط به آن کالا يا خدمات و هزينه‌هاي مربوط به آن‌را در اختيار مشتري شما مي‌گذارد. همچنين به وضوح به مشتري اطلاع مي‌دهد که چه زماني بايد هزينه فاکتور را پرداخت کند.

ما در شرکت تبليغاتي ارغوان فرم‌هاي سفارشي چند برگي از قبيل فاکتورهاي فروش و فاکتورهاي خدمات را با کيفيت بسيار بالا و حرفه‌اي توليد مي‌کنيم. ما نام، آدرس و لوگوي شرکت شما را بر روي هر يک از طرح‌هاي فاکتور کالا يا فاکتور خدمات که خودتان انتخاب کنيد، درج کرده و آن را به صورت 2، 3 يا 4 برگي با کاغذ بدون کاربن (کاربونلس) چاپ مي‌کنيم. ما تلاش مي‌کنيم تا انواع فاکتورهاي چند برگ بدون کاربن را با کيفيت بسيار بالا براي صنايع و مشاغل مختلف توليد کنيم. علاوه بر فاکتور، ما انواع محصولات تبليغاتي چاپي و سفارشي ديگر از قبيل بروشور، ست اداري و  لباس کار را نيز براي شرکت شما توليد مي‌کنيم. ما در زمينه تأمين انواع فاکتور و اوراق قراردادهاي تجاري تخصص داريم، اما اين تنها تخصص و تنها زمينه فعاليت ما نيست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره و سفارش محصول می‌توانید با شماره‌های 2-22328260-021 تماس حاصل فرمایید.

نکاتي براي انتخاب طراحي فاکتورها


براي چاپ فاکتور و انتخاب طراحي مناسب براي آن، ما به شما کمک مي‌کنيم تا:

  • نوع فرم‌هايي را انتخاب کنيد که پاسخگوي نياز کاري شما باشد. براي مثال مي‌توانيد از ميان انواع فرم‌هاي موجود، فرم سفارش خريد، صورتحساب، فرم ارزيابي شرکت، ليست فروش، فرم سفارش تعمير و يا فرم فاکتور رسمي را انتخاب کنيد.
  • براي چاپ متن نوشته‌هاي روي فرم، رنگ مشکي، قرمز يا آبي را انتخاب کنيد. تنوع بالاي رنگ‌هاي قابل انتخاب، به شما اين امکان را مي‌دهد که فاکتورها و فرم‌هاي جديد خود را به راحتي با ساير اقلامي که از قبل در شرکت استفاده مي‌کنيد، هماهنگ (ست) کنيد.
  • فرم‌هايي را انتخاب کنيد که حتي وقتي شما در دفتر کار يا شرکت خود حضور نداريد، مشتري با ديدن آنها يک تصوير حرفه‌اي از شما در ذهن خود پيدا کند.

انواع چاپ فاکتور


ايده‌هاي بسيار مختلف و متنوعي براي طراحي فاکتورها، رسيدها و فرم‌هاي اداري شما وجود دارد. فاکتورهاي دو برگه بدون کاربن، رايج‌ترين نوع فاکتور هستند، اما از فاکتورهاي سه برگه هم در حد زيادي استفاده مي‌شود. فاکتورهاي 4، 5 و 6 برگه هم براي شرکت‌ها يا مشاغلي که به تعداد نسخه بيشتري از فاکتورهاي خود نياز دارند، موجود مي‌باشد.

يکي از فرمت‌هاي رايج براي چاپ فاکتور، استفاده از جوهر مشکي براي زمينه و يکي از رنگ‌هاي استاندارد PMS براي چاپ لوگو يا عنوان شرکت در بالاي فاکتور است. به اين ترتيب لوگو شرکت بدون آنکه هزينه چاپ خيلي اضافه شود، به صورت رنگي و زيباتري بر روي فاکتور ديده مي‌شود. اما براي داشتن فرم‌ها و فاکتورهاي زيبايي که واقعاً شکل جذابي داشته باشد و نگاه بيننده را به فاکتور شما جلب کند، از چاپ 4 رنگ استفاده کنيد. اين فاکتورها علاوه بر آنکه دوام و مرغوبيت بيشتري دارند، قسمت‌هاي مختلف آن با رنگ‌هاي متفاوت و زيبايي چاپ مي‌شود.

انواع فاکتورهای فروش و صورتحساب‌ها از این قرارند: فاکتورهای بدون کاغذ کاربن یا کاربنلس، فاکتورهایی با کاغذ کاربن،  دو یا سه برگی، ته چکی، تک برگی و در اندازه‌های A3، A4، A5، A6، B3، B4، B5 و ... موجود هستند. در اینجا به برخی از پرکاربردترین انواع آن می‌پردازیم:

j1

فاکتور را مي‌توان به صورت يک‌طرفه يا دوطرفه چاپ کرد. معمولاً در سمت روي کاغذ، خود فرم اصلي فاکتور چاپ مي‌شود و از پشت کاغذ هم مي‌توان براي درج اطلاعات قانوني و دستورالعمل‌هاي جزئي استفاده کرد.

فاکتورها را مي‌توانيد به صورت دفترچه‌هايي که برگه‌هاي فاکتور با پرفراژ (خط‌چين) به آن متصل شده‌اند، سفارش بدهيد. اين مدل از دسته فرم، معمولاً براي فرم‌هاي رسيد استفاده مي‌شود.

همچنين ما مي‌توانيم فاکتورهاي داراي شماره سريال براي شما چاپ کنيم. فقط کافي است رنگ قرمز يا مشکي را براي درج شماره سريال فاکتور انتخاب کنيد و شماره برگه اول را براي ما مشخص کنيد تا شماره‌ها را به صورت سريالي روي فاکتورهاي شما چاپ کنيم.

کاغذ فاکتورهاي خود را هم مي‌توانيد از بين چندين نوع کاغذ بدون کاربن سازگار با محيط زيست انتخاب کنيد. تمامي کاغذهاي بدون کاربن ما، از نوع قابل بازيافت هستند.

کاغذهاي بدون کاربن براي چاپ فاکتور

فاکتورها را معمولاً به نام فرم‌هاي بدون کاربن يا فرم‌هاي NCR (بدون نياز به کاربن) هم مي‌شناسند. اين کاغذها با يک ماده شيميايي مخصوص تيمار شده‌اند که نوشته‌هاي روي برگه اول را با يک فشار بسيار مختصر به برگه‌هاي بعدي هم منتقل مي‌کند.

کاغذهاي کاربن‌دار با وجود مزايا و کارآيي خوبي که دارند، اما وقتي با آن کار مي‌کنيد دست‌ها را رنگي مي‌کند. به همين علت هم امروزه اغلب شرکت‌ها به جاي کاربن از کاغذهاي بدون کاربن براي چاپ فاکتور استفاده مي‌کنند. اغلب دفترچه فاکتورهاي آماده‌اي که در فروشگاه‌هاي لوازم اداري به فروش مي‌رسد نيز از کاغذهاي بدون کاربن ساخته شده و فاکتورهاي آنها معمولاً به صورت دو برگي يا سه برگي است. دفترچه فاکتورهاي دو برگي داراي يک برگه سفيد و يک برگه زرد هستند. برگه سفيد در واقع همان نسخه اصلي فاکتور است و اغلب به مشتري داده مي‌شود. برگه زرد هم نسخه متعلق به فروشنده است و براي ثبت در آينده، نگه داشته مي‌شود. در فاکتورهاي سه برگي علاوه بر نسخه‌هاي سفيد و زرد، يک نسخه ديگر به رنگ صورتي هم وجود دارد که معمولاً براي معاملاتي که به صورت نسيه يا پرداخت مدت‌دار باشد، در قسمت حساب‌هاي دريافتني ثبت مي‌شود.