چاپ دیجیتال شرکت ارغوان چاپ

d

چاپ دیجیتال اشاره به روش­های خاص چاپ دارد که از چاپ یک تصویر دیجیتالی به صورت نشر رومیزی تا چاپ رسانه ­ای را پوشش می­دهد. به این ترتیب چاپ دیجیتال معمولاً اشاره به یک فرآیند چاپ حرفه­ ای دارد که در آن تصاویر دیجیتال با استفاده از یک فرمت بزرگ یا با کیفیت، از طریق پرینترهای لیزری یا جوهر افشان چاپ می­شوند.

با استفاده از خدمات چاپ دیجیتال شرکت خدمات چاپ و تبلیغات ارغوان، شما می­توانید به صورت سریع و قابل انعطاف به راهکارهای ایده‌آل برای نیازهای چاپ و نشر خود دست پیدا کنید. با بهره‌گیری از این خدمات شما می­توانید پروژه ­های خود را بطور سفارشی طراحی کرده و از انواع مختلف کاغذ در سایزهای متفاوت برای نیازهای چاپ خود استفاده کنید. این شرکت قابلیت ارائه خدمات چاپ دیجیتال در ابعاد بزرگ به مشتریان خود را دارد و به این ترتیب مشتریان می­توانند ارزشی را که مستحق محصولات آنها است، در خدمات چاپ دیجیتال شرکت ارغوان دریافت کنند.

مزایا و کاربردهای چاپ دیجیتال


چاپ دیجیتال دارای مزایای متعدد در مقایسه با روش­های سنتی چاپ است. برخی از مزیت­های اصلی چاپ دیجیتال به شرح زیر میباشند:

 • کاهش مقادیر حداقل (به کمی 1، 20 یا 50 قطعه)
 • چاپ دیجیتال سیاه و سفید ارزان
 • ایجاد امکان دستکاری عکس برای هر تصویر

صرفه‌جویی در نیروی کار و افزایش قابلیت فرآیندهای دیجیتال یکی دیگر از مزایای چاپ دیجیتال است که برای چاپ هزاران هزار برگه با هزینه به نسبت پایین مورد استفاده قرار می­گیرد.

d1

کاربردهای چاپ دیجیتالی شرکت تبلیغاتی ارغوان


 • نشر رومیزی- به این ترتیب استفاده ارزان از خدمات چاپ به صورت خانگی یا دفتری با استفاده از فرآیندهای چاپ دیجیتال امکان‌پذیر می­شود.
 • چاپ داده­ های متغیر- انجام فرآیند چاپ بر اساس اطلاعات ذخیره شده بر روی پایگاه ­های داده که دارای فیلدها و موضوعات چاپی متنوع و متفاوت هستند را در اصطلاح قابلیت چاپ داده ­های متغیر می­گویند (نام­ها، آدرس­ها، کدها یا شماره­ های ذخیره شده در پایگاه­ های داده به سادگی از این طریق چاپ می­شوند).
 • چاپ بر اساس نیاز-چاپ دیجیتال را می­توان برای عملیات چاپ با ویژگی­ های خاص مورد استفاده قرار داد. برای مثال در این زمینه از کتاب­های کودکان، آلبوم­های عکس (مثل آلبوم عکس عروسی) یا هر نوع کتاب دیگر دارای ویژگی­های خاص می­توان نام برد.
 • تبلیغ- از چاپ دیجیتال اغلب برای چاپ بنرهای تبلیغات و مناسبتی، نمایش محصولات تجاری، معرفی محصولات و فعالیت­های انتخاباتی می­توان استفاده کرد.
 • چاپ عکس- چاپ دیجیتال انقلابی در صنعت چاپ عکس است و در عمل امکان روتوش کردن و اصلاح رنگ عکس را قبل از شروع چاپ در اختیار کاربر قرار می­دهد.
 • طراحی معماری- ابزارهای پیشرفته امروزی این امکان را فراهم کرده که از سطوح مختلف فضای داخلی و خارجی یک بنا تصویر برداری شده و با انتقال آن به کامپیوتر، از طراحی معماری فضای مورد نظر پرینت دیجیتال گرفته شود.

این شرکت همچنین سایر خدمات چاپ را در حوزه­ های زیر به مشتریان خود ارائه می­کند:

هر یک از این خدمات چاپ به صورت دقیق و با مراقبت لازم در این شرکت انجام می­شود و به این ترتیب ابزار لازم را برای موفقیت در اختیار شما قرار می­دهد. آیا درباره مناسب بودن این روش­های چاپ برای خود مطمئن نیستید؟ کارشناسان متخصص ما در حوزه چاپ می­توانند درباره مناسب بودن این روش­ها برای اهداف خاص معرفی محصولات یا خدمات شما مشاوره لازم را ارائه کنند. به این ترتیب برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات چاپ، تهیه جلد و تکمیل آن همین امروز با ما تماس بگیرید.

d3

­نکاتی درباره چاپ دیجیتال


چاپ هنری دیجیتال

در چاپ هنری دیجیتال یک تصویر کامپیوتری بطور مستقیم برای یک پرینتر جوهر افشان جهت چاپ ارسال می­شود. این روش معمولاً توسط هنرمندان و سایر طراحان به منظور دستیابی به یک نسخه مقدماتی پیش از انتشار برای فعالیت­های هنری مورد استفاده قرار می­گیرد.

لایه­ های مختلفی را می­توان در چاپ هنری دیجیتال مورد استفاده قرار داد. برای مثال در این زمینه می­توان از کاغذهای سنتی معمول مورد استفاده در فعالیت­های هنری همچون کاغذ آرشه، کاغذ آبرنگی، کرباس، لایه ­های کاربردی (مثل فلز و پلاستیک)، و پارچه نام برد.

d4

دستگاه چاپ دیجیتال

دستگاه چاپ دیجیتال جوهرافشان می­تواند امکان چاپ دیجیتال فعالیت­های هنری تکمیل شده یا یک بخش از فعالیت­های هنری را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

فرآیندهای چاپ مورد استفاده در این شرکت با استفاده از مواد سفارشی با توجه به نیازها و بودجه مشتریان انجام می­شود. به این ترتیب شما می­توانید با صحبت کردن با کارشناسان ما درباره انتخاب­های قابل استفاده جهت دستیابی به بهترین نتایج ممکن صحبت کرده و مواد مناسب برای چاپ دیجیتال خود را انتخاب نمایید. کارشناسان ما همواره سعی می­کنند گزینه ­هایی را برای چاپ پیشنهاد کنند که حداکثر بهره‌وری را برای چاپ دیجیتال رنگی ایجاد کرده و به صورت ساده و موثر پیام شما درباره موضوع چاپ را به گروه ­های هدف یا مخاطب خاص منتقل نماید.

امروزه هزاران مرکز چاپ، خدمات لازم را در این حوزه به نقاشان، عکاسان، هنرمندان دیجیتال و سایر افراد متقاضی در سراسر جهان ارائه می­کنند. در حقیقت تکنولوژی چاپ دیجیتال در طول سال­های گذشته پیشرفت­ های چشمگیر در ارتباط با کیفیت و اندازه ­های چاپ داشته و به این ترتیب توانسته نظر بسیاری را به خود جلب کند.

d5

تفاوت میان چاپ دیجیتال و چاپ افست


دو مورد از رایج‌ترین تکنولوژی­های چاپ تجاری عبارت از چاپ افست و چاپ دیجیتال است و یکی از سوالات مطرح شده در این حوزه درباره زمانی است که می­بایست از این روش­های چاپ استفاده شود.

چاپ افست یا چاپ سنتی نشان دهنده یک فرآیند مکانیکی است که در آن از لایه ­های جوهر برای چاپ با حرکت یک مجموعه غلتک بر روی کاغذ استفاده می­شود. علاوه بر این، در صورتی که نیاز به رنگ­های بسیار خاص برای چاپ وجود داشته باشد، ممکن است رنگ­هایی به نام پنتون به لایه چاپ اضافه شود. برای مثال کاربرد این رنگ خاص در چاپ لوگو می­باشد.

چاپ دیجیتال مراحل متعدد مورد نیاز در فرآیند چاپ افست همچون تهیه فیلم و زینک برای غلتک­های جوهری را حذف می­کند. اکثر فرآیندهای چاپ دیجیتال از جوهر در یک مرحله خاص استفاده می­کنند که از این نظر فعالیت آنها مشابه پرینترهای جوهرافشان عادی مورد استفاده در منازل و دفاتر کار است.

چاپ افست معمولاً برای دستیابی به کیفیت بالاتر و ابعاد بزرگتر چاپ استفاده  می­شود، در حالی که چاپ دیجیتال برای فرمت­های کوچکتر و مقادیر کمتر چاپ مناسب است.

مزایای چاپ افست

 • چاپ به تعداد زیاد به صورت با کیفیت با مقادیر بیش از 500 مورد چاپ معمولاً به خوبی از طریق چاپ افست امکان پذیر است.
 • چاپ فرمت­های بزرگتر از طریق این روش به نحو مناسب صورت می­گیرد.
 • در چاپ افست امکان استفاده از رنگ­ها و تکنیک­های مخصوص و نیز استفاده از جلوه­های دلخواه در فرآیند چاپ وجود دارد. علاوه بر این، چاپ با مقادیر زیاد در این حالت می­تواند استفاده از همه رنگ­ها و تکنیک­های دلخواه چاپ را مقرون به صرفه نماید.

معایب چاپ افست

 • چاپ افست زمان گیر و پر هزینه است و انجام آن حداقل به دو نفر نیروی کار نیاز دارد که به این موارد هزینه نگهداری، نصب، استفاده از زینک و جوهر مخصوص نیز اضافه می­شود. این شرایط باعث می­گردد هزینه و مدت زمان لازم برای چاپ افست بطور چشمگیر افزایش یابد.

مزایای چاپ دیجیتال

 • ایجاد امکان چاپ با هر مقدار زیر 500 عدد از مزایای اصلی چاپ دیجیتال است.
 • امکان چاپ دیجیتال داده­های متغیر را می­توان برای چاپ سفارشی هر فیلد دلخواه از اطلاعات مثل نام­ها و آدرس­ها برای چاپ در حوزه­های مختلف مثل چاپ کارت پستال یا سایر چاپ­های مانند آن مورد استفاده قرار داد.
 • ارزان و سریع بودن چاپ به همراه هزینه پایین نصب و نگهداری (عدم نیاز به تهیه فیلم یا زنیک) از مزیت­های دیگر چاپ دیجیتال است.

معایب چاپ دیجیتال

 • سایزهای چاپ محدود که فقط می­تواند با برگه­های استاندارد هماهنگی داشته باشد.
 • عدم امکان استفاده از رنگ­های خاص در فرآیند چاپ، هر چند در سال­های گذشته پیشرفت­هایی در این رابطه صورت گرفته است.
 • کیفیت پایین تر چاپ در مقایسه با چاپ افست یکی دیگر از معایب این روش چاپ است.

شرکت تبلیغاتی ارغوان با در نظر گرفتن تمام این متغیرها و نیز بررسی شرایط کاری شما بهترین روش چاپ را برای هر سفارش مشخص کرده و مورد استفاده قرار می­دهد.

تفاوت هزینه چاپ دیجیتال و افست


قبل از این بزرگترین تفاوت بین چاپ افست و دیجیتال مربوط به عدم نیاز به تهیه زینک برای چاپ دیجیتال بود. اما آیا این شرایط میبایست باعث شود چاپ دیجیتال ارزانتر از چاپ افست شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که برای حجم پایین و مقادیر کم عملیات چاپ، جواب مثبت است. هزینه تهیه زینک برای چاپ افست زیاد است و به همین خاطر در مقیاس­های کوچک هزینه چاپ دیجیتال برای هر صفحه مقرون به صرفه تر از چاپ افست می­باشد. اما در صورتی که بخواهیم به تعداد زیاد چاپ داشته باشیم (500 کپی یا بیشتر) استفاده از چاپ افست ارزان تر از چاپ دیجیتال خواهد بود. بطور کلی در این رابطه باید بیان کرد که هزینه چاپ هر صفحه در فرآیند چاپ دیجیتال گرانتر از چاپ افست است، اما این گران تر بودن معمولاً با اجتناب از هزینه ­های معمول مثل لزوم تهیه زینک در چاپ افست، بطور قابل قبول جبران می­شوند.