چاپ لیبل و برچسب و انواع آن

14

امروزه چاپ برچسب و لیبل، کاربردهای بسيار زیادی در فعالیت‌های تبلیغاتی و صنایع مختلف پيدا کرده است. زیرا با استفاده از برچسب، یک سطح نسبتاً بزرگ برای درج اطلاعات مختلف فراهم می‌شود.

بسياري از شرکت‌های کوچک و فعالیت‌های تجاری که مراحل اولیه رشد خود را می‌گذرانند، با استفاده از ورقه‌هاي برچسبي آماده که در بازار موجود است، اقدام به تهيه ليبل مي‌کنند. شايد اين کار در مقياس کوچک و براي ليبل‌هايي به تعداد کم، توجيه‌پذير باشد، اما به مرور زمان فعاليت تجاري شما بيشتر توسعه پيدا مي‌کند، ابعاد فعاليت‌هاي شما گسترده‌تر مي‌شود، سفارش‌هاي بزرگتري مي‌گيرید و محصولات قابل عرضه بيشتري خواهيد داشت. در چنين شرايطي حتماً مي‌خواهيد ليبل‌هاي جذاب‌تر و حرفه‌اي‌تري هم داشته باشيد و ديگر آن ورقه‌هاي برچسبي براي اين کار مناسب نخواهد بود. پس بايد به فکر جايگزين مناسب‌تري باشيد. 

ما با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین تجهیزات و دستگاه‌های چاپ لیبل، به شما در کار انتخاب، طراحی، چاپ و استفاده از جدیدترین لیبل‌هایی که بیشترین مطابقت را با زمینه فعالیت تجاری شما داشته باشد، کمک می‌کنیم. ما در خط تولید لیبل‌های تبلیغاتی خود از دستگاه‌های مجهز و پیشرفته‌ای استفاده می‌کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش با ما تماس بگیرید.

موارد کاربرد لیبل‌ها در صنایع


ما انواع لیبل‌های برچسب‌دار را برای استفاده در صنایع زیر تولید می‌کنیم:

 • محصولات غذایی
 • فروش محصولات در فروشگاه
 • خودروسازی
 • تولیدات صنعتی
 • محصولات آرایشی و زیبایی
 • محصولات شیمیایی
 • محصولات شیمیایی کشاورزی
 • محصولات دارویی

مزایای استفاده از لیبل و برچسب


کنترل اطلاعات محصول

استفاده از لیبل‌های اختصاصی به فروشندگان امکان می‌دهد که اطلاعاتی از قبیل قیمت، اندازه، شکل بسته‌بندی، تاریخ تولید و تاریخ توزیع یک محصول را بر روی آن درج کرده و به این ترتیب کنترل کاملی بر فرایند تولید و فروش محصول داشته باشند. با استفاده از همین لیبل‌ها، تولیدکنندگان یک محصول می‌توانند ایده‌های نو و جالبی برای محصول خود به کار گیرند و بتوانند سهم بیشتری از بازارهای داخلی را به خود اختصاص دهند. از قابلیت‌های مهمی که لیبل‌ها برای محصولات تجاری می‌توانند داشته باشند، آن است که با سرعت و راحتی می‌توان اطلاعات و طراحی آن را بر اساس تمایلات مشتریان و میزان بازارپسندی یک محصول تغییر داد یا آن را بروزرسانی کرد.

شناساندن و مطرح کردن یک برند

بهره‌برداری موفق از لیبل‌های اختصاصی که برند محصول بر روی آن چاپ شده است، باعث می‌شود که فرصت‌های بیشتر و بزرگ‌تری برای فروش محصول ایجاد شود. طراحی لیبل‌ها به گونه‌ای که لوگو یا اطلاعات شرکت به زیبایی بر روی آن درج شده باشد، باعث می‌شود که مشتری یک تجربه به یاد ماندنی از خرید آن محصول داشته باشد و این موجب وفاداری بیشتر مشتری به برند شما در آینده خواهد شد.

شکل دادن و منظم کردن محصولات در فروشگاه

فروشگاه‌هایی که از لیبل‌های مناسب استفاده می‌کنند، می‌توانند تجربه خوبی از یک خرید راحت و منظم در آن فروشگاه برای مشتری رقم بزنند. شکل دادن و منظم کردن محصولات در فروشگاه بر اساس لیبل‌ها و برچسب‌های آنها می‌تواند مزایای قابل توجهی از نظر بازاریابی و فروش بهتر محصولات داشته باشد.

15

انواع لیبل و برچسب ارائه شده توسط شرکت تبلیغاتی ارغوان


لیبل‌های پشت چسب‌دار

این لیبل‌ها به شکل یک صفحه کاغذی با قابلیت چاپ بر روی آن هستند که یک روکش از جنس لامینت براق UV بر روی آن کشیده شده است. برای کالاهای تُند مصرف و محصولات صنعتی می‌توان از طلاکوبی گرم یا سرد بر روی این نوع از لیبل‌ استفاده کرد.

16

برچسب‌های روکش‌دار

بر روی صفحه رویی این برچسب‌ها یک لایه نازک از جنس پلی‌اتیلن (PE)، پلی‌پروپیلن (PP)، پلی‌اتیلن ترفتالات (PET) و یا MET کشیده شده است. این نوع از برچسب‌ها معمولاً برای محصولات آرایشی و صنایع روغن‌سازی استفاده می‌شود.

17

لیبل ویژه تبلیغاتی

یک نوع لیبل هولوگرام‌دار مخصوص است که برای جلوگیری از تولید محصولات تقلبی و بدلی استفاده می‌شود. از این لیبل‌ها علاوه بر کاربردهای تجاری معمولی برای بازاریابی و تبلیغات نیز زیاد استفاده می‌شود.

18

لیبل‌های امنیتی

بعضی از لیبل‌ها از قبیل لیبل‌های وُید، خرد شونده، هولوگرام‌دار و الگودار خاصیت امنیتی و ضد سرقت دارند.

19

لیبل‌های رولی

به تازگی در صنعت چاپ، انواع جدید و نوآورانه‌ای از لیبل‌ها به نام لیبل‌های رولی عرضه شده است که جایگزین لیبل‌های کاغذی سنتی و مرسوم در صنایع آب معدنی و نوشابه‌سازی شده است. روکش مخصوصی که روی این لیبل‌ها وجود دارد، زیبایی و درخشندگی آنها را دو چندان کرده است. علاوه بر آن، این لیبل‌ها مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و سرما دارند.

20

لیبل‌های شرینک

یکی دیگر از نوآوری‌های جالب در لیبل‌سازی، لیبل‌های شرینک هستند که شکل آنها بر اساس شکل و جنس بسته‌بندی محصول قابل تنظیم است و جلوه ظاهری محصول را خیلی زیبا، براق و هوشمندانه می‌سازند. لیبل‌های شرینک بر اساس مشخصات بسته‌بندی و طراحی مورد نظر مشتری تهیه می‌شوند.

21

بسته‌بندی یک لایه‌ای انعطاف‌پذیر

این لیبل‌ها به صورت یک لایه چاپ شده هستند که مستقیماً بر روی یک فیلم نازک از جنس پروپیلن یا پلی‌اتیلن سبک چسبانده شده و بر روی بسته‌بندی محصول الصاق می‌شوند. فویل‌های آلومینیومی که در صنایع شیرینی و شکلات استفاده می‌شوند و جعبه‌های کاغذی که با یک لامینت پلی‌اتیلن پوشانده شده‌اند، نمونه‌هایی از این نوع محصول هستند.

22

لیبل شیشه‌ای

ما طیف وسیعی از انواع لیبل‌های شیشه‌ای را برای اهداف و کاربردهای مختلف عرضه می‌کنیم.

شما در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید و به هر نوع لیبل شیشه‌ای خاصی که نیاز داشته باشید، ما می‌توانیم باکیفیت‌ترین محصول موجود را که به بهترین شکل با نیاز شما مطابقت داشته باشد، برایتان فراهم کنیم. ما انواع مختلفی از لیبل‌های شفاف از جنس‌های مختلف و دارای خاصیت چسبندگی به سطوح مختلف را تولید می‌کنیم. 

برچسب‌های شیشه‌ای اغلب برای اهداف تبلیغاتی و نمایشی و یا برای کاربردهایی از قبیل برچسب مجوز تردد خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. برچسب‌های شیشه‌ای می‌تواند به شکل خود – چسبنده باشد که به شکل دائمی یا نیمه دائمی به شیشه می‌چسبد و یا برچسب‌هایی بر روی آن باشد که به راحتی از پشت آن کَنده شده و خود لیبل به شیشه چسبانده می‌شود.

23

شما به هر نوع لیبل شیشه‌ای که نیاز داشته باشید، اعم از اینکه به سطح داخلی یا خارجی شیشه بچسبد، ما انواع مختلفی از آن را در طرح‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌های متنوع تولید می‌کنیم که برای هر گونه کاربردی مناسب خواهد بود.

برچسب شفاف

برچسب‌های شفاف موارد کاربرد بسیار زیادی دارند و از آنها برای محصولات باکیفیت به ویژه محصولات آرایشی و بهداشتی و لوازم شخصی باارزش استفاده می‌شود. مزیت این نوع از برچسب‌ آن است که وقتی بر روی بسته‌‌بندی محصول چسبانده می‌شود، ظاهر آن به گونه‌ای است که گویی برند یا لوگوی محصول بر روی خود جعبه و نه بر روی یک لیبل، چاپ شده است. علاوه بر آن، امروزه از برچسب‌های شفاف در حد گسترده‌ای در بخش صنعت به عنوان مهر و موم امنیتی بر روی دستگاه‌ها و بسته‌بندی‌ها استفاده می‌شود.

24

لیبل‌های فلزی طلایی و نقره‌ای

لیبل‌های فلزی طلایی و نقره‌ای هم در اندازه‌ها و شکل های متنوعی وجود دارند. در هنگام سفارش این نوع از لیبل دقت کنید که حتماً رنگ و طرح مورد علاقه خود را پیدا کرده و سفارش دهید.

این لیبل‌ها می‌توانند هم در فضای سرپوشیده و هم در محوطه‌های سرباز استفاده شوند. در تولید این لیبل‌ها از جوهرهای سازگار با محیط زیست استفاده شده است که وقتی رطوبت به آنها می‌رسد، کَنده نمی‌شوند و در برابر نور ماوراء بنفش هم تا چندین سال مقاومت دارند. این لیبل‌ها برای بسته‌بندی‌های کادویی، کادوهای ازدواج، ظروف شیشه‌ای و سایر کاربردهای مخصوص استفاده می‌شوند. این لیبل‌ها شکل ظاهری بسیار زیبایی دارند و چاپ آنها می‌تواند به صورت تک رنگ یا چند رنگ باشد.

25

ما مجموعه بسیار متنوعی از لیبل‌ها و برچسب‌های مختلف را در شرکت تبلیغاتی ارغوان فراهم کرده‌ایم که شما می‌توانید به صورت آنلاین، این محصولات را خریداری کنید. لازم به ذکر است که همه انواع این لیبل‌ها در شرکت ما موجود می‌باشد و بنابراین سفارش شما در اسرع وقت تهیه شده و در اختیار شما قرار خواهد گرفت. برای ثبت سفارش خود و یا مشاهده قیمت‌ها می‌توانید یکی از شکل‌های زیر را انتخاب کنید.

انواع چاپ لیبل


شرکت تبلیغاتی ارغوان انواع مختلفی از لیبل‌های برچسبی را در جنس‌ها و طرح‌های مختلف عرضه می‌کند. شما می‌توانید طرح‌ها و ایده‌های مورد علاقه خود را نیز در طراحی تمامی این لیبل‌ها به کار بگیرید. انواع مختلف چاپ که برای تهیه لیبل‌ها استفاده می‌شود، عبارتند از:

چاپ فلکسو و طلاکوبی گرم

از چاپ فلکسو و طلاکوبی گرم می‌توان تقریباً بر روی هر نوع ماده‌ای از جمله پلاستیک، فلز، سلفون و کاغذ استفاده کرد. از این نوع چاپ به طور گسترده‌ای در کار چاپ بر روی سطوح غیر متخلخل که در بسته‌بندی مواد غذایی کاربرد زیادی دارد، استفاده می‌شود.

چاپ دیجیتال براق شده با UV

این نوع از چاپ معمولاً برای تعداد کم و به خصوص برای لیبل‌هایی که به صورت تمام رنگی چاپ می‌شوند، مناسب می‌باشند.

هزینه چاپ دیجیتال به ازای هر لیبل در مقایسه با چاپ‌های فلکسو یا طلاکوبی گرم بیشتر است. اما این هزینه بالاتر معمولاً به خاطر آنکه شما دیگر مجبور به ساختن صفحات چاپ کننده نخواهید بود، جبران می‌شود. به این ترتیب کل هزینه این نوع از چاپ، بسیار کمتر و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بیشتری خواهد بود. بنابراین هزینه‌های آن نیز در عرض زمان کوتاه‌تری جبران خواهد شد.

 • بارکدینگ
 • تیراژ متوالی
 • چاپ روی هم