چاپ پلات و لمینیت(چاپ عریض):،لمینیت سرد و گرم

d

چاپ پلات (ايندور) لارج فرمت يک راهکار ايده‌آل براي توليد انواع مختلف چاپ‌‌هاي ديجيتال به منظور استفاده در فضا‌هاي سرپوشيده است.

چاپ پلات لمینت، چاپی عریض و از زیرمجموعه‌های چاپ دیجیتال است که توسط دستگاه پلاتر چاپ و سپس با دستگاه لمینیتور، با لايه‌‌ی نازک لمینت روکش می‌شود.

تصاوير نمايشگاهي، تابلوهاي فروشگاهي، بنرها، تصاوير بک لايت، عکس‌هاي ويتريني، کاغذهاي ديواري سفارشي حاوي عکس‌ها و نقاشي‌هاي ديواري و تبليغات روزميني همگي نمونه‌هايي از انواع پرينت‌هاي لارج فرمت هستند که ما در اين زمينه توليد مي‌کنيم.

اگر شما هم به دنبال يافتن بهترين دستگاه‌‌هاي چاپ براي چاپ تبليغات خود هستيد، سري به شرکت تبليغاتي ارغوان بزنيد. شرکت تبليغاتي ارغوان طيف وسيعي از خدمات مختلف چاپ را ارائه مي‌نمايد و سوابق درخشان و موفقي را در زمينه تبليغات با بهره‌گيري از خدمات پيشرفته چاپ خود به ثبت رسانده است. شرکت تبليغاتي ارغوان با ارائه خدمات پس از فروش استثنايي، قيمت‌هاي پايين، تصاوير و طرح‌هاي شگفت‌انگيز، ثبت سفارش آسان براي سفارش‌هاي کوچک و بزرگ و تسهيلات فراوان ديگر، آماده ارائه خدمات به شما مي‌باشد.

جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید:

22328260-021

22328261-021

22328262-021

مزاياي چاپ ايندور


هر شرکتي مي‌تواند از چاپ پلات يا ايندور براي ترغيب مشتريان خود به خريد يک محصول خاص يا استفاده از خدمات جديد، بهره‌برداري نمايد. بسياري از شرکت‌ها و صاحبان مشاغل توانسته‌اند با چاپ ديجيتال پلات‌ها و استفاده از آن در نمايشگاه‌ها، فروش خود را به ميزاني بالاتر از حد انتظار خود بالا ببرند و مشتريان بسيار زيادي را به سمت محصولات و خدمات خود جذب کنند.

خدمات چاپ سريع پلات

يک مرکز معتبر ارائه دهنده خدمات چاپ پلات (چاپ ايندور) قادر است بنرها، تابلوها و تصاوير بزرگ را با قيمت‌هاي استثنايي به شما عرضه نمايد. خيلي وقت‌ها يک مرکز خدمات چاپ مي‌تواند کار چاپ تعداد زيادي آگهي‌ها و تبليغات مختلف را خيلي زود و با سرعت بالايي انجام دهد و مشتري معمولاً سفارش خود را در عرض چند روز يا چند هفته بعد از آنکه آن را طراحي کرد و سفارش داد، به صورت آماده تحويل مي‌گيرد.

طراحي پلات


استفاده از طرح‌ها و تصاوير جذابي که بتواند مشتري‌هاي جديد را جلب و آنان را ترغيب به خريد محصولات کند، از اهميت زيادي در تبليغات برخوردار است. يک مرکز معتبر ارائه دهنده خدمات چاپ پلات مي‌تواند تبليغاتي که در قالب عکس‌هاي نمايشگاهي، تصاوير ديواري بزرگ و تصاوير روزميني تهيه مي‌کند را با استفاده از طرح‌ها و عکس‌هاي زيبا چاپ کند تا در عمل بتواند هر بيننده‌اي را به محصول يا خدمات معرفي شده، علاقمند سازد.

a1

انتخاب پرداخت‌کاري (روکش لمينت) مناسب براي پلات شما

استفاده از لمينت، يک راهکار کم‌هزينه براي روکش کردن و محافظت از نقاشي‌ها، تصاوير، نقشه‌هاي هوانوردي و دريانوردي، پلات‌ها، پوسترها و در واقع، هر چيز ديگري مي‌باشد. ما از لمينت‌هاي دو طرفه براي روکش کردن پلات‌ها استفاده مي‌کنيم که به شما امکان مي‌دهد تا پلات يا نقشه خود را بعد از روکش کردن، به راحتي لوله يا حتي تا کنيد.

در صورتي که پلات بر روي کاغذ پوستر چاپ شود، ديگر نيازي به روکش لمينت ندارد، زيرا خود کاغذ پوستر خيلي ضخيم و بادوام است. اما حتي در مورد کاغذ پوستر هم استفاده از لمينت مي‌تواند به محافظت بيشتر از پلات و ماندگاري طولاني‌تر آن کمک کند.

ما از سه نوع پرداخت کاغذ (روکش لمينت) براي پوسترها و تصاوير چاپ پلات شما استفاده مي‌کنيم که عبارتند از مات، سيلک و براق.

سطح کاغذ چاپ عکس براق، حالت بازتاب دهنده نور دارد و جلوه بيشتري به رنگ‌ها و جزئيات پوستر شما مي‌دهد. اين نوع کاغذ براي چاپ پوسترهايي که در محيط‌هاي کم نور نصب مي‌شوند، بسيار مناسب است. البته عيب کاغذ عکس براق آن است که چرکي و جاي دست بر روي آن باقي مي‌ماند و به همين علت هم بهتر است که روي آن با شيشه يا پلاستيک پوشانده شود. همچنين اين کاغذها نور را خيلي منعکس مي‌کنند و استفاده از آنها در محيط‌هاي پُرنور باعث مي‌شود که پوستر از همه زاويه‌هاي مختلف به خوبي ديده نشود.

o

کاغذهاي مات، نور را منعکس نمي‌کنند و براي چاپ پوسترهاي سياه و سفيد، تصاويري که حاوي جزئيات ريز نباشد و پوسترهايي که در محيط‌هاي پُرنور استفاده مي‌شوند، خيلي مناسب هستند. يکي از بهترين مزاياي کاغذهاي مات آن است که لکه و جاي دست بر روي آنها ديده نمي‌شود و بنابراين نيازي نيست که خيلي نگران تميز نگه داشتن اين نوع پلات‌ها باشيد.

y

کاغذهاي چاپ عکس سيلک يا نيمه‌براق، زمينه‌اي به شکل حد واسط کاغذهاي براق و مات دارند. اين کاغذها، جلوه ظاهري بسيار خوبي از رنگ‌ها و جزئيات تصوير نشان مي‌دهند، اما در عين حال درخشندگي و بازتاب نور در آنها خيلي کمتر از کاغذهاي چاپ عکس براق است. لکه‌ و جاي انگشت هم کمتر بر روي اين نوع از کاغذ ديده مي‌شود و بنابراين مي‌توان پلات‌هاي چاپ شده بر روي اين کاغذها را بدون استفاده از پوشش محافظ هم به نمايش گذاشت.

لامينت گرم و لامينت سرد چيست؟

علاوه بر نوع جنس روکش‌های لمینت، دو نوع روش لمینت‌کاری نیز  برای پرداخت پوسترها و کارهای چاپی با چاپ پلات وجود دارد: لمینت گرم و لمینت سرد.

لمينت سرد لمينت سرد اغلب با عنوان لمينت فشاري شناخته مي‌شود. زيرا سطح يک طرف از لايه لمينت سرد حالت چسبنده‌اي مانند نوار چسب اسکاچ دارد که با اعمال فشار بر روي سطح کاغذ مي‌چسبد. اين روش لمينت کاري براي تهيه استيکر ، و روکش کردن نقاشي‌ها و مدارکي که نسبت به حرارت حساس هستند، خيلي رايج است.

لمينت گرم لمينت گرم که غالباً با عنوان لمينت حرارتي شناخته مي‌شود، روش بسيار رايجي براي روکش کردن پلات‌ و پوستر مي‌باشد. در اين روش لمينت‌کاري از ورقه‌هاي لمينت که يک طرف آن با چسب‌هاي حساس به حرارت پوشانده شده است، استفده مي‌شود. وقتي که حرارت به لايه‌هاي لمينت مي‌رسد، اين چسب‌ها مانند چسب‌هاي حرارتي تفنگي، شروع به آب شدن مي‌کنند. سپس با استفاده همزمان از حرارت و فشار، لايه لمينت بر روي کاغذ، عکس يا هر سطح ديگر چسبانده مي‌شود. اين روش لمينت‌کاري در سطح بسيار گسترده‌اي براي روکش کردن عکس‌ها، تابلوها، پوسترها، بنرها، کارت ويزيت، منوي رستوران‌ها و بسياري مدارک ديگر مورد استفاد قرار مي‌گيرد.

دستگاه چاپ پلات

دستگاه چاپ پلات يا پلاتر، در واقع يک سخت‌افزار کامپيوتري شبيه به يک پرينتر است که براي چاپ تصاوير گرافيک برداري استفاده مي‌شود. دستگاه پلاتر براي خلق يک تصوير از يک خودکار، مداد، مارکر يا هر نوشت‌افزار ديگري براي رسم خطوط پيوسته و چندگانه بر روي کاغذ استفاده مي‌کند. در حالي که در پرينترهاي سنتي اين کار از طريق رسم يک سري نقاط متوالي انجام مي‌شود. امروزه هرچند هنوز هم از پلاترها به طور گسترده‌اي براي چاپ طراحي‌هاي کامپيوتري استفاده مي‌شود، اما با ظهور پرينترهاي داراي عرض کار وسيع (Wide-format printers)، کاربرد پلاترها در چاپ عکس‌ها و تصاوير، کم و بيش منسوخ شده است.

مزاياي پلاترها

  • پلاترها مي‌توانند بر روي کاغذهايي با ابعاد بسيار بزرگ کار کنند و در عين حال کيفيت يا ريزولوشن تصوير هم در سطح بالايي حفظ مي‌شود.
  • از پلاترها مي‌توان براي چاپ بر روي سطوح بسيار متنوع با جنس‌هاي مختلف اعم از پلي‌وود، آلومينيوم، ورق استيل، مقواي کارتن و پلاستيک استفاده کرد.
  • با استفاده از پلاترها مي‌توان يک تصوير يا طرح خاص را هزاران بار بدون آنکه کيفيت آن کاهش پيدا کند، چاپ کرد.

معايب

  • پلاترها از نظر اندازه، خيلي بزرگتر و جاگيرتر از پرينترهاي سنتي هستند.
  • پلاترها قيمت خيلي بالاتري از پرينترهاي سنتي دارند.