کونیکا مینولتا هم به چاپ دیجیتال پارچه پیوست

گروه چاپ و تبلیغات ارغوان کونیکا مینولتا هم به چاپ دیجیتال پارچه پیوست خبر

کونیکا مینولتا هم به چاپ دیجیتال پارچه پیوست

شرکت کورنیت دیجیتال اعلام نمود که از دستگاه اطلس کورنیت رونمایی خواهد نمود. پس از موفقیت دستگاه‌های Storm HD۶ و Avalanche HD۶/HDK شرکت کورنیت، دستگاه اطلس اولین نمونه از پلتفرم های نسل آیندۀ این شرکت است که قابلیت چاپ مستقیم روی پوشاک را دارد و با داشتن قابلیت تزئین پوشاک و مجهز بودن به صفحه نمایش، ابزاری است منحصربفرد برای تسلط بر چالش های فعلی و آتی در زنجیرۀ تأمین منسوجات.

دستگاه اطلس کرونیت یک سیستم مخصوص کارهای سنگین است که برای کسب و کارهای ابرصنعتی درزمینه تزیین پوشاک ساخته شده است. این دستگاه برای تولیدسالانه با ظرفیت۳۵۰.۰۰۰ چاپ و برای بهینه سازی بهره­وری تولید و هزینه ی مالک طراحیشده است. اطلس کرونیت با قابلیت تولید بسیار بالا، انجام کارهای چاپگرهایی که اقلامی در اندازه­های متوسط تا بزرگ تولید می کنند و برآورده کردن نیازهای کسب و کارهای جدیدو خلاقانه، به دنبال ارائه یکتکنولوژی پیشرفتهبا کمترین هزینه برای مالک دستگاه است.

این سیستم مجهز است به سرچاپ­ های جدید که با جوهرهای تازه تولید شده از نوع NeoPigment Eco-Rapid کار می­ کنند. دستگاه اطلس مجهز به یک موتور چاپ منحصربفرد است که شامل یک نسخۀ پیشرفته از فناوری HD کرونیت است و با نرم افزار حرفه­ای RIP (پردازش تصویر به روش گرافیک شطرنجی) تکمیل شده و چاپ­ هایی مطابق با بالاترین استانداردهای کیفی و ماندگاری می­ گیرد.

این دستگاه با پشتیبانی از کسب و کارهای مبتنی بر فضای ابری و نرم­ افزار تحلیل و بهینه ­سازی بهره ­وری قرار است در نیمۀ دوم ۲۰۱۹ عرضه گردد. این دستگاه قادر است به سادگی به شبکه ­های نسل آینده متصل گردد که برای پشتیبانی از مدیریت ناوگان و بهینه ­سازی عملکرد شرکت­هایی مورد نیاز است که در سرتاسر جهان دارای سیستم و سایت هستند.

عمر کالکا، معاونت بخش بازاریابی و استراتژی محصول شرکت کورنیت می­گوید:” این یک جهش بزرگ و رو به جلو است، نه تنها برای کورنیت بلکه برای کل صنعت چاپ روی لباس. بازخورد هزاران نفر از کاربران سیستم‌های کورنیت در استفاده از دستگاه اطلس و تجربۀ صدها میلیون پوشاک تولید شده با استفاده از این دستگاه به ما ثابت کرده که اطلس، بهترین و مقرون به صرفه ­ترین فناوری چاپ روی پوشاک است که می ­تواند با تعداد بسیار بالا و با کیفیت عالی، کار کند.

اطلس طوری طراحی شده تا آمادۀ نصب تجهیزات نسل بعد باشد و به راحتی بتوان تحولات آتی و جدید را در آن جایگزین نمود. ما در شرکت کورنیت، همواره روی معرفی فناوری­ هایی تمرکز داریم که به برندهای صنعتی پیشرو اجازه می­دهند تا ارتباط بهتری با مشتریان خود برقرار کنند و همسو با تغییرات سریع در خواسته مصرف­ کننده، تغییر کنند و روی صنعت مد و پوشاک تأثیرگذار باشند و این فناوری­ ها حاصل تحقیقات جهانی ما است.”

جوهر جدید NeoPigment Eco-Rapid یکی از عوامل موثر در چاپ تصاویر باکیفیت توسط اطلس است. این جوهر دارای نوعی شفافیت جدید است که با جوهرهای نمایشی معمولی همخوانی دارد و دارای بالاترین استانداردهای ماندگاری روی انواع مختلف پارچه است. این جوهر با گسترۀ رنگ بالا و اشباع، اجازه می‌دهد تا انطباق رنگ به شکلی بسیار دقیق انجام پذیرد. این جوهر جدید با هدف ماندگاری بالا تولید شده و دارای گواهینامۀ Oeko-Tex Eco-Passport و تأییدیۀ GOTS می­باشد. جوهر جدید Eco-Rapid با سیستم ­های جدید Storm HD۶ و Avalanche Hd۶/HDK ادغام خواهد شد و همچنین وارد چرخۀ سیستم­های HD فعلی این شرکت خواهد شد. شرکت کورنیت قصد دارد در سال ۲۰۱۹ همه مشتریان سیستم‌های ‌را به سمت استفاده از NeoPigment Eco-Rapid سوق دهد.

رونمایی از دستگاه اطلس پس از سپری کردن یک دورۀ طولانی از تست­ های موسوم به بتا و دریافت بازخوردهای بسیار مثبت توسط سازندگان انجام گردیده است. دبورا اچ مریل، رئیس گروه دلتا و شرکت DTG۲Go می‌گوید:” بسیاری از قابلیت­های جدید دستگاه اطلس، از جمله تشخیص چروک و ارگونومی پارچه باعث شده تا مزایای بهره­وری بسیار بالایی داشته باشد. جوهر جدید Eco Rapid موجب شده تا درخشندگی و گسترۀ رنگ بسیار بهتر از قبل شود و همه تست­ های شستشو را بدون تولید بو و رایحۀ قابل تشخیص، پشت سر گذاشته است. ما بسیار خرسندیم که فرصت انجام تست بتا روی دستگاه اطلس را داشتیم و قطعا در آینده یکی از عناصر کلیدی در خط تولید DTG۲Go خواهد بود.”

جان لانت، موسس و مدیر شرکت تی شرت و پسران (T Shirt & Sons) اضافه نمود “ شرکت آنها با استفاده از دستگاه اطلس توانسته است در اوج فصل تعطیلات، تولید خود را تا حد قابل ملاحظه ­ای ارتقاء دهد. با چندین هفته تست دقیق اطلس در محیط­های تولیدی با حجم بالا و البته استفاده از جوهر جدید EcoRapid مشخص شد که خروجی ما دوبرابر قبل بوده و کیفیت نهایی نیز افزایش یافته است و ما قادریم تا تقاضاهای فصلی را پاسخگو باشیم.”

با حضور در غرفۀ شرکت کورنیت در نمایشگاه ISS Long Beach که از ۱۸ تا ۲۰ ژانویه ۲۰۱۹ برگزار می‌شود و همچنین بلافاصله پس از آن در نمایندگی­ های شرکت کورنیت در سراسر جهان و حضور در نمایشگاه فسپا مونیخ که از ۱۴ تا ۱۷ می ۲۰۱۹ برگزار می­ شود و حضور در نمایشگاه ITMA بارسلونا، از ۲۰ تا ۲۶ ژوئن ۲۰۱۹، می­ توان عملکرد سیستم جدید این شرکت را از نزدیک مشاهده کرد. علاوه ­براین، این شرکت قصد دارد تا در ماه آوریل و در نمایندگی­ های منطقه­ ای خود، محصول جدید خود را به نمایش بگذارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of